Перейти до основного вмісту

Публікації

Показано дописи з лютий, 2025

Проєкт «Наодинці з природою»

  Зима – це пора року, яка надихає на нові починання, затишок і теплі емоції. Ця магічна пора відкриває безліч можливостей для творчості та  показує, як важливо зберігати тепло всередині себе. Радість зими – у простих речах. Не дозволяйте друзям гратися в снігу наодинці. Підтримуючи щорічний проєкт протягом семи років «Наодинці з природою», учні 3-А та 3-Б класів (класні керівники Світлана ЛЕПЕСА і Ірина МІЛЕНІНА) провели весело час без інтернету, телефонів, гаджетів! А ще   катання на санках з гірки є  поширеною розвагою Масляної . Веселі спуски з поворотами і падіннями користувалися і користуються великою популярністю у дітей та молоді. Тож учні підтримали ці традиції свята!    Лише краса рідного краю, спілкування з друзями та гарячий чай зі смачнющими млинцями! 

Міжнародний день протидії булінгу

Сьогодні відзначається  Міжнародний день протидії булінгу  (International Stand Up to Bullying Day) – це піврічна подія, присвячена підвищенню обізнаності про поширену проблему булінгу та сприянню зусиллям, спрямованим на його запобігання. Цей день, що відзначається двічі на рік, слугує маяком надії для тих, хто постраждав від булінгу, і закликом до дій для громад по всьому світу. Булінг є серйозною соціальною проблемою, яка може мати тривалі негативні наслідки для фізичного та психічного здоров’я людини. Вона впливає не тільки на дітей і підлітків, але й на дорослих у різних середовищах, включаючи робочі місця.  З нагоди  Міжнародного дня протидії булінгу практичний психолог Тетяна ВОЛКОВА  в ліцеї  провела заняття з елементами тренінгу "Запобігання булінгу" для учнів 6-А класу (класний керівник Оксана РАК). Під час заходу діти ознайомилися з поняттям "булінг" та його видами. Метою даного заходу було сприяння дружнім стосункам між дітьми та допомога в пізн...

Інтелектуальні здобутки

Вітаємо ученицю 7-А класу Вікторію Сорокіну з першим офіційним визнанням успіхів у царині програмування та ще й зі стовідсотковим результатом! Зичимо подальшого зростання у сфері ІТ! Сподіваємося на майбутній внесок у розвиток нашої Батьківщини!

Quiz ШБ лютий "Надзвичайні ситуації"

 Сьогодні відбувся черговий етап  гри з безпеки Quiz ШБ лютий "Надзвичайні ситуації", під час заходу учні 7-А класу (класний керівник Інна ТЕПЛЯК) засвоїли правила безпеки та захисту у НС. К оманди розв’язували завдання, пов’язані з безпекою, реагуванням на надзвичайні ситуації та екстреними викликами. Гра була корисною і захопливою! Наші учні показали чудовий рівень підготовки, командної роботи та швидкості мислення. Дякуємо організаторам та ведучим! Разом ми робимо світ безпечним!

Заходи до Дня спротиву окупації АРК та міста Севастополя

  Сьогодні відзначаємо пам'ятну дату на річницю проведення мітингу кримських татар та українців у Сімферополі на підтримку територіальної цілісності України і проти проведення позачергової сесії Верховної Ради Криму у 2014 році. 25 лютого 2014 року під будівлею Верховної Ради АРК відбувся проросійський мітинг, організований "Кримським фронтом" і "козацькими" організаціями. Учасники вигукували проросійські гасла та вимагали відокремлення від України.  Події того часу розкрили на уроці мужності "Крим-це Україна" у 10-Б класі (класний керівник Надія ГРОМИЛО). А для учнів 5-Б класу (класний керівник Вікторія ПОРОХНЯ) організовано відеолекторій "Зламані крила свободи".

День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя

 26 лютого – День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Ця пам’ятна дата встановлена 2020 року Указом Президента України на вшанування мужності й героїзму громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території – в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі. В бібліотеці створена тематична поличка присвячена цій важливій події. Добірка книг про окупацію Криму та про її вплив на півострів. “Люди “сірої зони”: Свідки російської анексії Криму 2014 року” “КримНаш. Історія російського міфу”, Сергій Громенко.  “Книга свідчень. Анатомія російської анексії Криму”, Анна Андрієвська, Олена Халімон. “Анексія Криму — міжнародний злочин: Монографія”, Олександр Задорожній. “Загублений острів. Книга репортажів з окупованого Криму”,  Наталя Гуменюк. “Крим за завісою Путівник зоною окупації”, Ольга Волянюк, Христина Добровольська, Максим  Майоров.

Профілактичний урок з ДСНС

          Учні  11 класу (класний керівник Олександр ІЩЕНКО) долучилися до  профілактичного уроку з дій у надзвичайних ситуаціях та мінної безпеки , який організувала та провела  ДСНС.

Українка - у кожній з нас

 25 лютого виповнюється 154 роки від дня народження української поетеси, драматурга і громадської діячки, класика української літератури, великої доньки свого народу - Лесі Українки.  Сьогодні ж в Україні відзначається День української жінки. Це свято було встановлено для вшанування внеску жінок в українську культуру, історію та суспільство. Леся Українка є символом сили, боротьби та відданості своїй справі, тому її день народження став важливою датою для святкування жіночої гідності та рівності.  Недаремно заклад вирішив взяти участь у проєкті "Вільна" метою якого є виготовлення ляльки в українському одязі, в національних орнаментах, з продажу яких кошти підуть на потреби наших земляків в ЗСУ. Віримо в силу і волю наших жінок. Зі святом, любі україночки!

Зимові розваги

 Нарешті завітала справжня зима, з морозом, сніжком та дитячими розвагами!  Учні 4-А класу (класний керівник Ліана ЮНАК) вирішили провести  час на свіжому повітрі.  Весело спускалися з гірки на санчатах, плюшках, льодянках. Посмакували теплого малинового чаю!  Прогулянка - супер!

Заходи до третьої річниці повномасштабного вторгнення в Україну

 24 лютого - це не про страх. Це день пам'яті, вдячності і віри. Пам'яті про тих, кого вже немає. Вдячності тим, хто бореться і працює заради перемоги.  Сьогодні залишаються відкритими багато запитань, що стосуються життя мільйонів українців. Під час онлайн-заходів учні разом із учителями пригадують мирний час, коли сиділи на уроках за партами, весело грали на перервах, проводили змагання, а не розкидані по різних частинах світу... Попри війну життя триває. Віримо у мирне та щасливе майбутнє наших дітей! Урок мужності "3 роки опору, війна за незалежність" у 4-Б класі,  класний керівник Наталія ТИЩЕНКО Історична п'ятихвилинка у 7-А класі, учитель історії Тетяна ФЕДОРЕНКО Історична п'ятихвилинка у 7-В класі, учитель історії Тетяна ФЕДОРЕНКО Інформаційний вісник "Разом до перемоги" у 3-Б класі,  класний керівник Ірина МІЛЕНІНА Диспут "Нескорені та незалежні" у 11 класі, класний керівник Олександр ІЩЕНКО   Челендж "Передай свічку пам'я...

Три роки незламності

Три роки тому 24 лютого росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну. Того ранку мільйони українців прокинулися від вибухів, які змінили життя кожного з нас та хід історії. Тоді, у 2022-му, ворог планував зламати нас за лічені дні. Але ми вистояли! За ці три роки наша країна пережила безліч трагедій, руйнувань та випробувань. Але водночас вона показала світові свою силу, гідність і відданість свободі. ЗСУ, волонтери, лікарі, рятувальники, енергетики, вчителі, журналісти — усі українці стали єдиним фронтом у боротьбі за незалежність.  Ми переживаємо масовані ракетні атаки, удари, вимушене переселення тощо. Але навіть у найтемніші часи наша країна не втратила віри в перемогу. Наша боротьба досі триває. Ворог так і не зміг зламати наших людей та віру в мирне майбутнє. Сьогодні ми не лише згадуємо жахи війни, а й відзначаємо неймовірну силу українців. Ми шануємо пам'ять загиблих, дякуємо героям, які боронять нас, і рухаємося вперед. Слава Україні! Героям слава!

Спортивні перемоги учнів

  Вихованці ДЮСШ "Олімпія", Гринь Богдан, учень 8-Б класу  посів почесне I місце та  Шаповал Ярослав,  учень 8-В класу  здобув ІІ місце,  у відкритому кубку "Пам'ять" з таїландського боксу муей-тай, присвячений пам'яті бійців, які  загинули захищаючи Україну. Змагання відбулися у м.Запоріжжя. Вітаємо з перемогою!   Гринь Богдан, учень 8-Б класу   Шаповал Ярослав,  учень 8-В класу

Заходи до Міжнародного дня рідної мови

  Міжнародний день рідної мови – це важливе свято, яке щороку 21 лютого відзначають у всьому світі. Це не лише нагода вшанувати рідну мову, а й привернути увагу до її збереження, розвитку та популяризації. Це свято було започатковане ЮНЕСКО у 1999 році і з 2000 року відзначається в усьому світі. Ідея відзначення Міжнародного дня рідної мови виникла у зв’язку з трагічними подіями 1952 року в Бангладеш, коли загинули студенти, які боролися за право навчатися рідною бенгальською мовою. Саме тому 21 лютого стало символом боротьби за мовні права та збереження культурної ідентичності. Сьогодні у світі існує понад 7 000 мов, але, за оцінками лінгвістів, майже половина з них перебуває під загрозою зникнення. За даними ЮНЕСКО, кожні два тижні зникає одна мова, що веде до втрати культурного розмаїття та самобутності народів. Особливо вразливими є мови корінних народів, які не мають офіційного статусу або державної підтримки. З нагоди цього свята вчителі нашого ліцею провели для учнів ряд зах...